راه‌های پیشگیری نیز توجه به مواردی ساده است که شامل شست‌وشوی کامل دست‌ها با آب و صابون به طور مداوم و در هر زمان، خودداری از دست دادن و روبوسی کردن با افراد دارای علایم تنفسی، پوشاندن دهان و بینی خود هنگام سرفه و عطسه با دستمال یا قسمت بالای آستین، رعایت فاصله حداقل یک و نیم متری از افراد بیمار، پرهیز از تماس دست‌آلوده به چشم، بینی و دهان خود، خودداری از رهاکردن دستمال کاغذی مصرف‌شده در محیط، مصرف نکردن مواد غذایی نیم‌پز و خودداری از تماس با حیوانات اهلی و وحشی است.

بعد از تمیز کردن و قطعه‌قطعه کردن مواد غذایی حیوانی خام اعم از گوشت و سایر محصولات مانند مرغ، ماهی، میگو، گوسفند و گاو، ظروف، تخته و چاقویی را که استفاده کرده‌اید، بلافاصله با آب و مواد شوینده بشویید و از تماس ظروف شسته نشده با مواد غذایی پخته اکیداً خودداری کنید.

ویروس کورونا، عمدتاَ از راه دهان، بینی، چشم و گوش وارد بدن می‌شود بنابراین دست‌هایتان را قبل از شست‌وشوی کامل با آب و مایع دستشویی، به این چهار قسمت بدن نزنید».

هر روز چندین بار دست‌هایتان را با آب ترجیحا گرم و مایع دستشویی و هر بار به مدت نیم دقیقه با دقت بشویید اگر مایع یا ژل ضدعفونی کننده هم بزنید، بهتر است».

همراه‌ خود یک مایع ضدعفونی کننده کوچک داشته باشید تا در محیط‌های عمومی مانند مترو، اتوبوس، تاکسی، بانک، خیابان و غیره که دسترسی سریع به آب و مایع دستشویی ندارید، بعد از تماس با افراد و اشیاء، دست‌هایتان را ضدعفونی کنید».

اگر نزدیک شما، کسی سرفه یا عطسه کرد، فوری دهان و بینی‌تان را ببندید و حتی‌المقدور چند متری از او دور شوید، چون یکی از راه‌های انتقال کرونا، تنفس است.

اگر مسوول اشیائی هستید که دست‌های افراد مدام با آنها در تماس است، آنها را به کرات ضدعفونی کنید؛ مانند دستگیره‌های در، ستون‌های فی اتوبوس و مترو که افراد برای حفظ تعادل، آنها را می‌گیرند، پیشخوان بانک‌ها و ادارات، خودکارهای عمومی بانک‌ها، دکمه‌های آسانسور و خودپردازها، نازل بنزین، نرده‌های کنار پله ها و غیره».

سعی کنید تا حد امکان به چنین اشیائی دست نزنید و اگر هم زدید - که اکثراً ناگزیر هستید - دست‌های خود را بشویید یا ضدعفونی کنید و قبل از شست‌وشو، به آن چهار قسمت بدن شامل دهان، بینی، گوش و چشم دست نزنید».

دست دادن و روبوسی را به حداقل ممکن برسانید و بلافاصله بعد از ورود به خانه، دست‌های خود را بشویید و ضدعفونی کنید؛ این را از همه اعضای خانواده بخواهید، همچنین در محل کار نیز با همکاران چنین قراری بگذارید».

سیستم ایمنی بدن‌تان را با خوردن ویتامین C، میوه‌ها، سبزیجات و داروهای تقویتی ارتقا دهید؛ خوردن روزانه یک لیوان آب ولرم همراه با آب لیموی تازه ویک قاشق عسل طبیعی» توصیه می‌شود.

میوه‌ها و سبزیجات را با آب و چند قطره مایع ظرفشویی بشویید و از آنجا که غذای آلوده از راه‌های انتقال کروناست؛ از خوردن غذا و مایعات در جاهای غیرمطمئن جدا خودداری کنید».

غذاهایتان کاملا پخته شود، بنابراین از خوردن غذاهای نیم‌پز مانند تخم‌مرغ عسلی، استیک نیم‌پز یا آبدار خودداری کنید؛ تاکید می‌شود مرغ و گوشت قرمز و شیر را خوب بجوشانید و کامل بپزید».

مسواک‌تان را مدام با مایع دستشویی بشویید و ضدعفونی کنید؛ تا حد امکان در خانه بمانید، اگر بیرون رفتید بکوشید به جاهای شلوغ نروید و مدام دست‌هایتان را ضدعفونی کنید».

آیا ممکن است از حیوان خانگی کوید 19 انتقال پیدا کند؟

روند درمان بیماری چگونه است؟

در صورت ابتلا به بیماری تنفسی چه کنیم؟

علائم عمده ویروس کرونا

توصیه های بهداشتی برای اماکن عمومی

آیا برای حفاظت از خود به ماسک نیاز داریم؟

راه های پیشگیری چیست؟

ضدعفونی ,مایع ,آب ,بشویید ,خودداری ,افراد ,با آب ,آب و ,از تماس ,بشویید و ,دست‌هایتان را

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

zoesiriling barinjectrel sepasgroup مبلمان، دکوراسیون و معماری داخلی cortideded sabasite nexblog pressuretransmitter طراحی سایت|لوستر|لوله بازکنی|نظافت منزل markazkharidcom