معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی می‌گوید: بیماران حاد تنفسی به طور معمول پس از بیماری باید به پزشک مراجعه کنند؛ اگر پزشک عمومی علایم مشکوکی در بیمار مشاهده کند، وی را به پزشک متخصص معرفی خواهد کرد.

دکتر رسول انتظارمهدی ادامه داد: پزشک متخصص در ابتدا رادیوگرافی سینه از بیمار را مورد بررسی قرار می‌دهد و به یکی از دو مورد آنفلوآنزا یا کرونا می‌رسد و در مورد بستری شدن بیمار تصمیم می‌گیرد.
پس از این مرحله یک پزشک متخصص که برای این منظور به سایر پزشکان معرفی شده‌است، وارد روند درمانی شده و با نظر ایشان نمونه‌گیری انجام و به آزمایشگاه کرونا ارسال می‌شود».

وی مردم را به آرامش دعوت کرد و اظهار داشت: تنها گروه‌های حساس جامعه با مبتلا به این بیماری دچار فرم شدید بیماری می‌شوند و به بستری شدن نیاز دارند.
وی ادامه داد: مردم اگر دچار بیماری حاد تنفسی شدند، نباید زیاد در محیط بیرون قرار گیرند چون هم بیماری خودشان تشدید می‌شود و هم دیگران را نیز مبتلا می‌کنند.

ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته مصادف با آذر و دی‌ سال جاری در بازار غذاهای دریایی شهر ووهان» واقع در استان هوبی» چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می‌فروختند، نمایان شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور و چندین مورد در برخی کشورها به این بیماری مبتلا شده‌اند.

این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

آیا ممکن است از حیوان خانگی کوید 19 انتقال پیدا کند؟

روند درمان بیماری چگونه است؟

در صورت ابتلا به بیماری تنفسی چه کنیم؟

علائم عمده ویروس کرونا

توصیه های بهداشتی برای اماکن عمومی

آیا برای حفاظت از خود به ماسک نیاز داریم؟

راه های پیشگیری چیست؟

بیماری ,پزشک ,مورد ,وی ,بیمار ,متخصص ,و به ,پزشک متخصص ,ادامه داد ,به این ,این بیماری

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

drinted زندگی نوین arzan-kade ducolate nasimtabiat fathias Sylvia's info marupdesubs حمیدرضا حاجی حسینی daryagerafic